Pokrowce na fotele  Produkt niemal tak stary jak same samochody. Pokrowce na fotele samochodowe, bo o nich mowa, towarzyszą nam już od bardzo długiego czasu. Są to oczywiście akcesoria o bardzo różnej formie, od klasyka w postaci maty koralikowej (niezbędnego fanom youngtimerów), poprzez maty z masażem, maty magnetyczne, aż po typowe pokrowce samochodowe zakrywające całe fotele. Te ostatnie zwłaszcza, poza estetyczną, spełniają również ważną funkcję ochrony tapicerki.

Najważniejszym aspektem przy doborze pokrowców jest ich dopasowanie do foteli na których mają się znaleźć. Oczywiście doskonale sprawdzają się pokrowce dedykowane, szyte na miarę, do modelu samochodu. W zamian za nieco wyższą cenę otrzymujemy produkt indywidualnie dopasowany, przygotowany z podziałem kanapy (każdy jej element to oddzielny pokrowiec), dostępem do kieszeni w fotelach czy z uwzględnieniem rodzaju zagłówków (oczywiście tych detali może być znacznie więcej).
Choć w niektórych przypadkach pokrowce dedykowane będą niezbędne, są samochody gdzie z powodzeniem sprawdzą się te uniwersalne. W takich przypadkach trzeba się jednak liczyć np. z koniecznością odsuwania suwaka przy składaniu części tylnej kanapy.
Ciekawą propozycją są pokrowce wykonane z eko-skóry oraz sztucznego zamszu. Są niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości więc mogą być ciekawą propozycją dla rodzin z dziećmi, tak by w czasie gdy pociechy są jeszcze mniej zdyscyplinowanymi pasażerami zabezpieczyć tapicerkę na późniejszy czas.

Product added to wishlist