Dodatki do oleju i paliwa

zł 11,69
Płukanka do silnika rozpuszczająca nawet najstarsze nagary, osady i inne zabrudzenia znajdujące się w układzie smarowania silnika. Przywraca pełną przepustowość kanałom olejowym.
K2 DIESEL profesjonalny dodatek do paliwa Czyści !
W trakcie dostawy
zł 12,00
K2 DIESEL dodatek do paliwa - Zapewnia czystość układu wtryskowego w silniku diesla, wydłuża żywotność silnika, przywraca pełną moc
Dodatki do oleju i paliwa

K2 DPF Dodatek do paliwa regeneruje chroni filtr

T316
zł 10,90
K2 DPF dodatek do paliwa - Wydłuża żywotność filtrów cząstek stałych, zapobiega stratom mocy silnika, do diesli z filtrem cząstek stałych


Dodatki do oleju i paliwa to preparaty pomagające utrzymać samochód w nienagannym stanie technicznym. Często stosowane w warsztatach samochodowych, niektóre są stałymi składnikami paliw czy olejów. Zdarzają się jednak sytuacje gdy stają niezbędnym elementem naprawy czy serwisu, warto również o nich pamiętać i stosować profilaktycznie.

Jakie preparaty mogą być interesujące dla statystycznego kierowcy? Przy okresowej wymianie oleju w silniku dobrze jest przeprowadzić jego płukanie dodając do starego oleju płukankę do silnika. Zgromadzone w silniku zanieczyszczenia poddawane są wówczas intensywnemu procesowi rozpuszczania i zostaną usunięte wraz ze zelwanym olejem. Użytkownicy samochodów z silnikiem diesla powinni pamiętać o dodatkach zapobiegających żelowaniu paliwa w niskich temperaturach – depresatory czy tzw. antyżele. Środki te nie szkodzą nawet przy dużym przedawkowaniu więc profilaktyczne dodawanie do paliwa daje pewność rozruchu silnika nawet w najtrudniejszych warunkach bez działań niepożądanych (paliwa na stacjach paliw są zabezpieczane tylko w zakresie temperatur zbliżonych do ostatnio występujących więc nagła spora zmiana na minus potrafi być niemiłym zaskoczeniem o poranku). Dosyć popularnym dodatkiem stały się ostatnio preparaty chroniące filtry DPF. Okresowe stosowanie zapobiega nadmiernemu zapychaniu się filtra i konieczności jego czyszczenia czy wymiany. Przejrzyj dostępne środki chroniące silnik i upewnij się czy któregoś nie potrzebujesz.

Product added to wishlist