Chlapacze dedykowaneGdzie się podziały?

Kiedyś tak powszechne, że niemal must have wielu kierowców. Najbardziej pożądane były oczywiście "oryginalne" z logo producenta samochodu. I choć z oryginalnością zapewne nie miały wiele wspólnego swą zasadniczą funkcję - zatrzymywania lecących spod kół wody piachu czy kamieni - spełniały.
Gdzie zatem podziały się chlapacze w dzisiejszych samochodach?
Dziś wielu z nas wydają się czymś nieciekawym, bezsensownym i tylko szpecącym samochchód. Czy jednak tak naprawdę jest?
Zasadniczą funkcją chlapaczy jest ochrona naszego nadwozia przed elementami wydostającymi się spod kół. Dzięki nim drobne kamienie nie zniszczą lakieru na progach i nie ubrudzimy sobie spodni błotem przy wsiadaniu do samochodu. Dzięki zwłaszcza tym z tyłu, poprawimy bezpieczeństwo na drodze. Każdy z nas zna obrazek gdy jadąc autostradą bądź ekspresówką w deszczu pojazdy jadące przed nami rozpylają taką ilość wody, że wycieraczki nie są w stanie jej odprowadzić. Chlapacze w dużej mierze eliminują ten problem. Co więcej z prawnego punktu widzenia wciąż są obowiązkowym elementem wyposażenia pojazdu. Czy muszą być brzydkie? Dziś chlapacze to nie są już płakie kawałki gumy zwisające za kołem samochodu.
W naszej ofercie znajdziecie chlapacze, które dedykowane są do konkretnych modeli samochodów, dzięki czemu są zgrabne i idealnie pasują do nadwozia. A więc śmiało zobacz jak wyglądają chlapacze do twojego samochodu!

Product added to wishlist