Bagażniki na hak holowniczyBagażniki rowerowe montowane na hak holowniczy to rozwiązanie problemu transportu rowerów łączące najwięcej zalet. Przewożone na nich rowery nie muszą być wysoko podnoszone do montażu i nie stanowią oporu aerodynamicznego negatywnie wpływającego na zużycie paliwa i kierowanie pojazdem. Najbardziej popularne bagażniki w postaci platformy umożliwiają transport do 4 rowerów co zaspokaja potrzeby większości polskich rodzin. Posiadacze kart dużej rodziny, muszą łączyć platformy rowerowe z bagażnikami dachowymi (bagażniki na dach znajdziesz tutaj) dzięki czemu również będą mogli pozwolić sobie na rodzinny rowerowy wypad. Przy wyborze bagażnika na hak istotną sprawą jest sprawdzenie i porównanie masy potencjalnie transportowanych rowerów i samego bagażnika, oraz możliwości obciążenia haka holowniczego. Pamiętajmy jednak żeby sprawdzić dopuszczalne obciążenie pionowe, a nie dopuszczalną masę holowanej przyczepy – to dwa zupełnie inne parametry. Zaletą platform rowerowych jest również wbudowane oświetlenie i miejsce na tablicę rejestracyjną wraz z oświetleniem - niestety transportowane z tyłu rowery zwykle zasłaniają zarówno tablicę rejestracyjną jak i, co gorsza, oświetlenie pojazdu. Trzecią tablicę rejestracyjną bez problemów uzyskamy w wydziale komunikacji naszego urzędu miasta czy gminy. Ponadto platformy rowerowe możemy wykorzystywać również do transportu ładunków innych niż rowery, zwłaszcza przedmiotów o większych gabarytach czy takich które mogłyby zabrudzić bagażnik samochodu. Dostępne są także boksy do montażu na platformach rowerowych.
Ciekawym rozwiązaniem są nożycowe uchwyty montowane na hak. Minimalizm konstrukcji sprawia, że po użyciu bagażnik daje się złożyć do rozmiarów zbliżonych do pojedynczego bagażnika rowerowego na dach oraz owocuje bardzo konkurencyjną ceną zakupu (znajdziesz tutaj). Bagażniki tego typu pozwalają na transport do 3 rowerów, pamiętać musimy jednak o ich ewentualnym doposażeniu w listwę świetlną wraz z miejscem na montaż dodatkowej tablicy rejestracyjnej (listwę znajdziesz tutaj).
Zobacz który bagażnik będzie najlepiej zaspokoi twoje potrzeby i zyskaj nieograniczony dostęp do tras rowerowych niezależnie jak daleko są od twojego domu.

Product added to wishlist